MENÜÜ

Vabalava – laulu- ja tantsuselts Kanarbik

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Laupäev, 27.10.2018 12:00
location_on Saaremaa Kaubamaja, Kategooria: Kontsert

Laupäeval, 27. oktoobril kell 12:00 kutsume teid osa saama laulu- ja tantsuseltsi Kanarbik esinemisest Saaremaa Kaubamaja Vabalaval.

Oli aasta 1998, kui Elje Vaidi eestvedamisel loodi ansambel Kanarbik, kuhu kuulusid nii tantsijad kui ka lauljad. Lauljaid tegutses algul kaks ansamblit: Heli, keda juhendas Helle Salong, ja ansambel Kanarbik, juhendajaks Marika Aarnis. Varsti saigi kahest ansamblist üks ja nii tekkiski laulu- ja tantsuansambel Kanarbik.

Lauljate juhendajaks jäi Helle Salong ja tantsijate juhendajaks Miralda Siim. Hiljem sai tantsijate juhendajaks Elvi Siimon, kelle õpetatud tantse tantsitakse siiani. Tänu tema tööle ja rangele distsipliinile said tantsijad oma tantsudele tugeva aluspõhja.

Nüüd juba üle kümne aasta juhendab lauljaid ja saadab tantsijaid Reet Lõugas. Seoses Elvi lahkumisega oli Reet ka tantsijatele suureks toeks, kes suutis tegeleda nii lauljate kui ka tantsijatega.

Möödunud aastast on tantsijatel uus juhendaja – Jelena Pšenitšnaja.
Kanarbik on esinenud paljudes välisriikides: Soomes, Rootsis, Taanis, Norras jm. Palju on esinetud mandrimaal, Hiiumaal ja lugematuid kordi kodusaarel.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL