MENÜÜ

Vaimse tervise konverents

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Laupäev, 15.09.2018
location_on Spa hotell Meri, Kategooria: Konverents

Vaimse tervise teemad ei ole ainult terviseajakirjade ning eneseabi-väljaannete teema. Psüühikahäireid ja nendega toimetulek ühel poolt ning teisalt vaimse tervise tugevdamine, püüdlus olla õnnelikum, eluga rohkem rahul, puudutavad inimesi kõikvõimalikest erinevatest valdkondadest, sõltumata nende vanusest, soost, rassist või elukutsest. Igapäeva psühhopatoloogiad ei jäta puudutamata kedagi. Hea vaimse tervise ja häiritud psüühika vaheline piir on õhem, kui enamus inimesi on harjunud mõtlema ning tunnistama. Depressioon ja ärevushäired on midagi, mida elu jooksul ühel või teisel hetkel võib kogeda kuni kolmandik inimestest. Vaimse tervise probleemid on kõike muud kui väikese seltskonna varjatud mured. Mida enam vaimse tervise teemad jutuks on, seda tavalisemad, käsitletavamad ja aktiivset tegutsemist julgustavamad need meile kõigile paistavad.

Vaimsest tervisest avalikult ja häbimärgivabalt rääkimine on oluline samm häirete teavitus- ning ennetustegevuses. Häirete varajane märkamine, teadvustamine ning avatud lähenemisest toetatud õigeaegne abi otsimine vähendab oluliselt inimeste isiklikke läbielamisi ning äärmuslikest lookäsitlustest tingitud hirmu ning stigmatiseerimist. Saaremaal ei ole varem korraldatud vaimse tervise konverentsi- ometi on see teema, mis puudutab meid kõiki.

Maailma tähtsaima mereriigina oleme siin Saaremaal koostööusku, vaime tervise konverentsi korraldades teeme koostööd Saaremaa Vallavalitsusega, MTÜ-ga Peaasjad, Kuressaare Haiglaga ja kohalike ettevõtjatega.

Peaasi, et Saaremaa inimene, ükskõik mis vanuses, saaks sõnumi- on võimalusi, on vahendeid, kui on teadlikkus ja soov oma vaimse tervise eest hoolt kanda ning keegi ei pea jääma oma murega üksi.

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL