MENÜÜ

Viikingite Jõulumaa perepäev

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Pühapäev, 16.12.2018 12:00
location_on Nurga tall, Laimjala küla, Kategooria: Muu

Asva viikingid ootavad 16. detsembril 2018 kell 12.00–16.00 kõiki suuremaid ja väiksemaid sõpru veetma üheskoos üht mõnusat jõulueelset pühapäeva!

Kuni linnuse valmimiseni oleme talvekuudeks koos looma- ja linnuperega kolinud Laimjala külas asuvasse avarasse tallihoonesse. Just siin asubki Viikingite Jõulumaa ja ootame teid külla!

– Saame tuttavaks viikingite looma- ja linnuperega. Meid tervitavad teiste seas nii auväärsed hobused, kepsakad kitsed, vahvad jänkud kui lustakad sulelised.
– Kuulame ehtsate saanide sees istudes varjuteatri abil pererahva lugusid salapärastest viikingite jõuludest. Just viikingite talvepühadest nimega Jul ongi välja kasvanud tänapäeva jõulude traditsioon.
– Aitame pererahvast jõulueelsetes viikingitoimetustes: meisterdame põhust jõulupärja ja vahva viikinginuku ning voolime savist jõulumeene. Kaunistame viikingite jõulupuud.
– Uudistame uhkeid viikingite relvi. Ühtlasi on mänguratsutamiseks valmis seatud sadulad.
– Küpsetame ise ja laseme hea maitsta ehtsatel viikingitoitudel, teiste seas nii maitsval viikingileival kui hõrgul viikingite jõulupudrul.

// Sissepääs 8 eurot, mis sisaldab kõike, mida viikingite pererahvas külalistele kostiks ja kingiks pakub.

Ühes kauges-kauges külas, põlise metsalaane veerel ja vahutava mereranna lähistel, asub hubane majake. Seal elab väike Viiki. “Sa oled kõigest üks pisike lambatall ja ei tea veel ilmaelust tuhkagi,” puristab tihtilugu Viiki suunas ponitüdruk Alli. Aga Viiki ei lase end tujukast sõbrast häirida. Mis sest, et oma elus on ta näinud kõigest üht suve ja üht sügist. See-eest on ta alati tähelepanelikult kõrvu kikitanud ja meelde jätnud iga viimsegi loo, mida viikingitest pererahvas õhtuti tulepaistel vestab. Need põnevad lood on väikest Viikit viinud kaugetele viikingiretkedele üle mere ja ta on teada saanud midagi eriskummalist. – Kusagilt on lähenemas miski, mida vanad viikingid on ajast aega kutsunud salapärase nimega – jõulud…

Tule kogu perega avastama viikingite müstilist jõulumaailma!

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL