MENÜÜ

Võluhääl 2018

SÜNDMUS ON JUBA TOIMUNUD!

event_note Reede, 23.11.2018 12:30
location_on Orissaare, Kategooria: Festival

Klassikalise häälekooliga noorte lauljate konkurss-festival „Võluhääl“ toimub kolmandat korda 22.–24. novembril 2018 Orissaares ja selle lähiümbruses.

Festivali eesmärk on tutvustada ja õppida kasutama loomulikku ja tervet häält ning populariseerida klassikalist laulustiili. Konkurssi hindab kolmeliikmeline žürii, mis koosneb omal alal tunnustatud professionaalidest: dirigent Elmo Tiisvald, metsosopran Kai Rüütel, pianist Piia Paemurru.

“Võluhääl” laieneb ka valla piires: festivalikontserdid toimuvad Muhus, Tornimäel ning Kaali Trahteri sammassaalis. Sinna on planeeritud pidulik kontsert-õhtusöök “Lendutõus”, mille menüü on inspireeritud muusikast ja noortest lauljatest.

Konkurss-festival on üle kogu Eesti tuntuks saanud oma arendavate töötubadega: seekord viivad neid läbi Piip ja Tuut, pianist-repetiitor Piia Paemurru ning lavalise liikumise juhendaja ja koreograaf Mall Noormets.

Kahe eelneva konkursi põhjal võime kindlalt tõdeda, et Eesti noorte seas on klassikaline laulustiil leidmas aina suuremat kõlapinda. Mitmed „Võluhäälel“ auhinnatud noored on otsustanud oma teed jätkata klassikalise laulu erialal Georg Otsa ja Heino Elleri nimelistes muusikakoolides. Samuti on juhendajad saanud innustust töö jätkamiseks ning õpilaste märkamiseks, kellel on huvi ja eeldusi klassikalise muusika vallas.

Konkurss-festivalist “Võluhääl” on saanud oodatud festival, kuhu püüdlevad paljud noored ja nende juhendajad üle Eesti ning festivalilt lahkudes on osavõtjad täis indu ja töötahet, et seda teed jätkata.

Ootame Orissaare ja selle ümbruse elanikke kuulama võistluskontserte, sest võib-olla just mõni särav võluhäälne noor, kes täna siin, Orissaares esineb, on tulevikus maailma tipp-ooperilavadel!

Neljapäev, 22. november
19.00 tasuta Festivali kontserdid Tornimäe kultuurimajas, Muhu Põhikoolis ja Kaali Trahteri Lossisaalis.

Reede, 23. november
12.30 konkurss-festivali AVAMINE
13.00-14.30 I vanusegrupi võistluskontsert
15.00-16.45 II vanusegrupi võistluskontsert
17.15–18.45 III vanuserühma kontsert

Laupäev 24. november
11.15–12.45 IV vanusegrupp I võistluskontsert
13.15-14.45 IV vanusegrupp II võistluskontsert
16.00–18.00 võitjate autasustamine ja galakontsert

VEEL SÜNDMUSI SAMAL KUUPÄEVAL